ניקוי ספות

הוראות שימוש ותחזוקה לספות עם ריפוד מבד

 

אנחנו משקיעים מחשבות רבות על דגם הסלון, סוג הבד , סוג הטקסטורה, המרקם, ואיך הספה תשתלב לנו בנוף הבית . לכן עלינו גם לתת את הדעת על אופן התחזוקה שלהן, כך שתוכלו ליהנות מהספות לאורך זמן מקסימלי ועם מראה רענן ונקי.


להלן טיפים ועצות כיצד לתחזק את הספות בד שברשותכם באופן יעיל ומקצועי :

 

ראשית עלינו להבין את סוגי הלכלוך הקיימים בספות וכל סוג לכלוך ניתן פתרון להסירו.

סוג לכלוך ראשון : לכלוך מוצק – שאינו מתפרק במים. לכלוך זה למעשה מהווה את רב הלכלוך בספה. מדובר על לכלוך כמו: חול, אבק, שערות של בני אדם וחיות בית וכל סוג לכלוך אחר מוצק על הספה.

פתרון : שאיבה קבועה עם שואב אבק יבש. יש לשאוב אחת לתקופה (מומלץ אחת לשבוע) את הספה מכל לכלוך מוצק .

 

סוג לכלוך שני : אלו הם הכתמים הנקודתיים. כתמים אלו נוצרים תוך כדי החיים שלנו על הספות. כתמים כמו סוגי אוכל ושתיה, כתמי זיעה ושומן גוף. המקור של הלכלוך הזה הינו אורגני, חלבוני.

פתרון : מומלץ להצטייד במסיר כתמים כמו חומר לניקוי ספות בד. ישנם בשוק חומרים בינוניים אשר ניתן לרכושם במרכולים השונים וישנם חומרים מקצועיים הנמצאים בידי בעלי מקצוי המתעסקים בתחום של ניקוי ספות . חומר לניקוי ספות בד כמו " פרוטאין ספוטר" , יסיר את כל הלכלוך החלבוני ככה שניתן להחזיר לספות הבד את המראה הנקי והרענן.

 

סוג לכלוך שלישי – לכלוך מצטבר – זהו בעקרו לכלוך שומני כמו זיעה ושומן גוף ואף כתמים שונים כמו: כתמי טושים, דבק, סליים, כתמי שתן וכו'. ניקוי מסוג זה חייב להיעשות על ידי חברה מקצועית המתמחה בתחום ניקוי ספות. ניקוי זה נעשה אחת לשנתיים והוא מסיר מהספה את כל סוגי הלכלוך הקיימים.

כללי אל תעשה –

אל תנקה עם חומרים בניגוד להנחיית היצרן או היבואן

אל תשפשף עם מברשת קשה

אל תכבס את הריפוד במכונת כביסה ללא הנחיות היצרן

כללי תעשה –

תנקה את הספה אחת לשנתיים עם חברה מקצועית

תשאב את הספה אחת לשבוע עם שואב אבק יבש

תסיר כתמים נקודתיים עם מסיר כתמים מקצועי

במידה ויש לכם שאלה בנוגע לאופן הניקוי אפשר לשלוח כל שאלה למייל הישיר שלי i0533282000@gmail.com . אוז'לבו איציק